Coraz więcej obiektów sportowych doczekało się gruntownej przebudowy. Dotyczy to zarówno miejskich stadionów jak i również boisk osiedlowych czy otwartych kompleksów sportowych, które funkcjonalnością oraz prezencją nie przystają do dzisiejszych wymogów i standardów. Prócz wymiany całych nawierzchni, przebudowy trybun metamorfozie poddane zostało również oświetlenie, które w przypadku większych obiektów ma kluczowe znaczenie przy organizowaniu imprez sportowych. Rygorystyczne kryteria stawiane przez liczne organizacje i związki sportowe muszą zostać spełnione przez organizatora również i w tej kwestii. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane oświetlenie spełni nie tylko nałożone wymogi ale również dopełni wizualnie efekt niejednego widowiska.
Nie bez znaczenia jest tu kwestia sterowania i dozoru instalacji. Obejmuje ona nie tylko oprawy ale może nadzorować poszczególne aparaty elektryczne, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie instalacji. Konsekwencje wynikłe z awarii oświetlenia podczas ważnej imprezy mogą być nie miłą niespodzianką dla organizatora.
Prezentowany system sterowania oświetleniem posiada duże możliwości dozorowe oraz konfiguracyjne. Umożliwia sterowanie dowolnym typem opraw z uwzględnieniem warunków oświetleniowych, pory dnia i dnia tygodnia, dzięki funkcji formowania scen świetlnych można uzyskać optymalne oświetlenie zarówno podczas treningów jak i zawodów czy większych imprez oraz zdecydowanie wpłynie na zużycie energii elektrycznej i okres eksploatacji. Ze względu na duże wartości prądów powstałe podczas załączania głównych sekcji oświetleniowych dodatkowo zastosowano funkcję sekwencyjnego sterowania obwodami, co znacznie ograniczyło powstanie wahania napięcia. Dodatkowo można włączyć funkcję , która zabezpiecza oprawę przed zbyt krótkimi okresami pracy, wpływając tym samym na wydłużenie okresu eksploatacji oświetlenia. Moduł monitorujący czas pracy instalacji (opraw oświetleniowych) poinformuje nas o zbliżającym się okresie przeglądów technicznych i niezbędnych czynności.
System ma możliwość rozbudowy i dostosowania do różnych obiektów, rodzaju i charakteru zastosowanego oświetlenia. Istnieje możliwość zintegrowania z systemami serwerowymi (administracja przez przeglądarkę internetową) z dostępem przez internet, również z urządzeń mobilnych. Dzięki temu zyskujemy gotowe narzędzie raportujące m.in. o historycznym i bieżącym zużyciu energii, podgląd zdarzeń, awarii, a także do zmian w konfiguracji systemu.